Aktualności
Menu główne
Aktualności
Trzcińsko-Zdrój
Miejscowości
Zabytki Trzcińska
Zabytki gminy
Noclegi
Gastronomia
Aktywny wypoczynek
Muzeum regionalne
Jeziora i lasy
Z historii Trzcińska
Zasłużeni dla gminy
Biblioteka regionalna
Rehabilitacja
Piszą o Trzcińsku ...
Bocianie miasto
Galeria
Ludzie z pasją
TV Trzcińsko
Wyślij e-kartkę
Księga gości
Ciekawe strony
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trzcińsko na YOUTUBE.PL
Filmy z Trzcińska na youtube.pl
 
 
WIRTUALNY SPACER
REKLAMA
Wiadomości Trzcinskie
REKLAMA
Bliżej Twoich Spraw - nr 1-9
Licznik odwiedzin
Dziś551
Wczoraj518
W ciągu tygodnia5103
W ciagu miesiąca9170
Wszystkich1551209
Redakcja strony

Twórca i administrator strony

MARCIN CZESYK

 

Autorzy tekstów

współpracownicy

TADEUSZ KOŁUCKI

tadkol@o2.pl

Piotr Szukalski 

 piotr55@hotmail.de

A czas mija....
Strony o gminie

Ochotnicza Straż Pożarna

Miejsko-Gminna

Biblioteka Publiczna

Trzcińskie Centrum Kultury

Urząd Miasta

   

Gimnazjum Góralice


Góralice

PARAFIA Trzcińsko-Zdrój

PRZEDSZKOLE

MKS ORZEŁ

www.mksorzel.com.pl


Trzcińsko-Zdrój 24.pl

 

 

DPS

SP Trzcińsko

Stowarzyszenie na rzecz dzieci

z domu dziecka

Pub Duet

Trzcińsko Info

Sady


Bocianie miasto
Sondy
Czy bramy miejskie i baszty powinny być udostępnione zwiedzającym miasteczko ?
 
PORADNIK KAJAKOWY

Gmina z lotu ptaka

Trzcińsko-Zdrój zimą
Trzcińsko-Zdrój jesienią

Trzcińsko-Zdrój latem

Tu jesteśmy
KALENDARIUM

Z HISTORII MIASTA I GMINY

Marek Stanisławski

Piotr Szukalski - nasz stały współpracownik
  
MOJA KOLEKCJA
O TRZCIŃSKU-ZDROJU

PIOTR SZUKALSKI

piotr55@hotmail.de

REKLAMA


Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Trzcińsko-Zdrój zaprasza

  

  

ZAPRASZAMY

WAŻNA DATA
4 kwietnia 1853r. W Trzcińsku urodził się Paul Billerbeck późniejszy pastor, który napisał dzieło liczące 4135 stron Komentarz do Nowego Testamentu z Talmudu i Midrasza". Zmarł we Frankfurcie n/Odrą 23 grudnia 1932r.
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

HOT -SPOT Trzcińsko-Zdroj
Miasto partnerskie

Miasto bliźniacze Graft-De Rijp

  Stowarzyszenie Twinning

Polenecomite Graft-De Rijp
Jak dojechać?
  
Aktualności
Dzisiaj jest: Niedziela
15 Września 2019
Imieniny obchodzą
Albin, Budzigniew, Maria, Nikodem
Do końca roku zostało 108 dni.
Zodiak: Panna
Sprzątajmy po swoim psie
Logowanie
Basen / Kino w okolicy

 

basen o wym. 25 m

Sauna, jacuzzi

Myślibórz, ul.Piłsudskiego 18,

 tel.  095 747 32 19

1h-9zł/karnet(10h)-70 zł

 

ul. Szczecińska 17

74-100 Gryfino

Bilety:14 zl /12 zł

Tel. 91 416 24 47

www.gdk.com.pl

 

Lider Pojezierza
Współpraca
GEOCACHCING
Zapraszamy na noc świętojańską PDF Drukuj Email

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3928 | Drukuj | Email

 
Jezioro niewykorzystanych szans PDF Drukuj Email

 

 

6 lat temu śp. Kazimierz Sandulak w wydawanej przez siebie gazetce „Wiadomości Trzcińskie” pisał w numerze 237 z 2008 roku o obozie żeglarskim zorganizowanym przez Gryfiński Klub Sportowy „Hermes”. W rozmowie z młodzieżą, która uczestniczyła w tym zlocie padły stwierdzenia, że nasze miasteczko jest bardzo ładne a jezioro piękne i do żeglowania jest super. Młodzi żeglarze mówili też o tym, iż brakuje na jeziorze mostków, pomostów. To było 6 lat temu. Od tego czasu nie zrobiliśmy nic by ten stan zmienić. Na Jeziorze oprócz ostatniej akcji z kajakami nie działo się przez ten okres zupełnie nic. Czym my chcemy zainteresować turystę, który przyjedzie zobaczyć nasze miasteczko? Same mury , muzeum, zabytki i spacer wokół miasta czy obiad w restauracji  to zaledwie 2 godziny. A co dalej? Jeżeli nie uruchomimy sportów wodnych a w szczególności możliwości pływania kajakami, rowerami wodnym, łódkami i nie zainwestujemy w plażę miejską z niezbędną infrastrukturę jak zrobili to np. w Moryniu nigdy nie ruszymy z miejsca. Szkoda, że tak ciężko to wytłumaczyć władzom miasta. Przecież Trzcińsko-Zdrój powinno się reklamować, jako miasto przyjazne sportowcom, to powinna miejscowość, w której odbywają się obozy sportowe, szkoleniowe itp. Przecież mamy bardzo dobrą bazę sportowa – nowoczesną hale sportową, wielofunkcyjne boiska „Orlik”, stadion piłkarski, najnowocześniejszą z rejonie rehabilitacje, w okresie letni bazę hotelową w internacie OHP, dużo terenów zielonych do biegania, unikalne zabytki, fajne jeziora do pływania i spokój potrzebny przygotowującym się do zawodów sportowcom. Dlaczego by tego nie wykorzystać? Czy do któregoś z klubów naszego województwa , czy związków sportowych zostały wysłane oferty lub zaproszenia? Jeśli nie będziemy wykorzystywać takich okazji dalej będziemy zaściankowym prowincjonalnym miasteczkiem z fajnymi zabytkami.

 

Komentarze (1) | Odsłon: 3678 | Drukuj | Email

 
fotogaleria ze Zlotu Motocykli PDF Drukuj Email
Zlot motocykli Trzcińsko-Zdrój 2014

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3777 | Drukuj | Email

 
Moto Zlot Trzcińsko-Zdrój 2014 PDF Drukuj Email

 

Jedną z większych atrakcji obchodów Dni Trzcińska-Zdroju 2014 był zlot motocykli zorganizowany przez Moto sekcje Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzcińskiej. Do naszego miasteczka przybyło ponad 30 maszyn z Chojny, Gryfina, Myśliborza , Dębna  oraz okolicznych miejscowości. Spora grupę stanowili młodzi miłośnicy dwóch kółek , którzy na swoich ścigaczach po raz pierwszy w sposób zorganizowany zaprezentowali się mieszkańcom Trzcińska. Motocykliści swoją bazę mieli w parku Jordanowskim skąd po ciepłym posiłku przygotowanym przez naszych strażaków udali się na pardę ulicami miasta. Punktualnie o 12.00 przy dźwiękach klaksonów pojawili się na Rynku gdzie mieszkańcy mogli dokładnie zobaczyć piękne „stalowe rumaki”. A było co oglądać gdyż zawitały do nas nie tylko nowoczesne szybkie motory ale także zabytkowe militarne pojazdy jak i klasyki polskiej motoryzacji jak Junak czy WSK.  Dla Trzcińska to pierwszy po paru latach przerwy zlot i miejmy nadzieję że kolejne spotkania miłośników motoryzacji już niedługo będą miały miejsce. Trzcińsko zasługuje na dużą imprezę motocyklową. Gratulujemy organizatorom i czekamy na kolejną jeszcze większą imprezę.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3521 | Drukuj | Email

 
Zlot motocyklistów 31.05.2014 PDF Drukuj Email

 


 W sobotę 31 maja 2014 roku sekcja motocyklowa przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Trzcińskiej organizuje zlot motocykli z naszego regionu. Impreza rozpocznie się od spotkania wszystkich maszyn  na Rynku o godz. 12.00 i uroczystą paradom ulicami miasteczka do Parku Jordanowskiego gdzie będzie baza. Sekcja zapewnia miejsce na namioty, stoiska gastronomiczne, naklejkę zlotowa i ciepły posiłek. Wszystkich miłośników 2 kółek zapraszamy do zaprezentowania swoich maszyn. Zlot motocykli po wielu latach przerwy wraca do Trzcińska i miejmy nadzieję że kolejne spotkanie fanów motoryzacji odbędzie się już niebawem jako osobna i główna impreza i że zostanie na stałe wpisana do jakże skromnego kalendarza imprez naszej gminy.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3415 | Drukuj | Email

 
Dni Trzcińska-Zdroju - Polsko-Niemiecki Festiwal Kultury i Sportu 2014 PDF Drukuj Email

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3458 | Drukuj | Email

 
I Komunia Świeta w powojennym Trzcińsku PDF Drukuj Email

 


 Dziś tj. 25 maja 2014 roku w piękne niedzielne południe ok. 20 dzieci w kościele parafialnym w Trzcińsku-Zdroju po raz pierwszy w życiu uczestniczyć będzie w Pierwszej Komunii Świętej – przyjmując do swego serca ciało Chrystusa. My prezentujemy archiwalne zdjęcie wykonane 23 maja 1948 roku – czyli 65 lat temu, kiedy to już polskim Trzcińsku po raz pierwszy od zakończenia wojny odbyła się Komunia Święta. Wzięło w niej udział łącznie 95 dzieci : 47 dziewczyn i 48 chłopców.


 

 

Komentarze (1) | Odsłon: 3407 | Drukuj | Email

 
30 maja zagra dla Nas "Carmen"! PDF Drukuj Email

 


 30 maja 2014 roku od godz. 22.00 w ramach obchodzonych „Dni Trzcińska-Zdroju” zapraszamy Państwa na „Zabawę pod kasztanem”. Dla wszystkich mieszkańców i naszych gości zagra na żywo znany i lubiany zespół „Carmen” , który już nieraz gościł w Trzcińsku-Zdroju. Zespół ten jest gwarancją  dobrej zabawy co nie raz nam to już udowodnił. Obecnie „Carmen” gra w 3 osobowym składzie: Milena Kapuścińska - wokal, instrumenty klawiszowe, Andrzej Mikołajczyk - wokal, instrumenty klawiszowe, gitara, akordeon oraz Emilian Gliszyc - wokal, akordeon. Szeroki repertuar zespołu trafia do wszystkich odbiorców niezależnie od wieku. Zatem zapraszam do wspólnej zabawy!!

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3463 | Drukuj | Email

 
Bramy Myśliborska i Chojeńska do remontu PDF Drukuj Email

 

 Średniowieczne Bramy obronne: Chojeńska i Myśliborska, które wchodzą w skład wieńca murów obronnych  po wielu latach doczekają się wreszcie remontu.  Wieloletnia zaniedbania w konserwacji budowli, niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych oraz porastająca bramy zieleń sprawiły że oba zabytki znajdują się bardzo złym stanie technicznym. Ich przywrócenie do stanu pierwotnego możliwe jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków własnych gminy. Zakończenie remontu oby zabytków przewidziane jest na dzień 15 września 2014 roku. Prace maja zostać przeprowadzone według projektu budowlanego autorstwa mgr inż. arch. Dariusza Przybylskiego, mgr inż. arch. Piotra Kucharskiego, mgr inż. Doroty Sukiennik, mgr inż. Mirosława Hamberga oraz programu prac konserwatorskich autorstwa Lidii Piotrowskiej-Cześnik. Obecnie trwa procedura przetargowa która ma wyłonić firmę która przeprowadzi prace remontowe.

Zakres prac do wykonania w Bramie Chojeńskiej:

Komentarze (1) | Odsłon: 3322 | Drukuj | Email

Czytaj całość…
 
Kolorowy ukwiecony Rynek na archiwalnych pocztówkach - podoba wam się ? PDF Drukuj Email

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3820 | Drukuj | Email

 
Kościół w Gogolicach PDF Drukuj Email

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3226 | Drukuj | Email

 
Co się dzieje z trzcińskim muzeum ? PDF Drukuj Email

 

Dzisiaj w całej Polsce „NOC MUZEÓW” – czyli coroczna akcja promocji kultury, sztuki i historii w nieszablonowy i ciekawy sposób. Wszędzie odbywają ciekawe imprezy, wykłady, prezentacje. Można bezpłatnie zwiedzić wszystkie najważniejsze muzea, szkoły i inne ośrodki kultury i sztuki. A co w Trzcińsku???? ....zamknięte....Po tylu latach doczekaliśmy się swojego regionalnego muzeum które nazwane zostało Izbą Pamięci. Funkcjonuje już prawie roku. Przez ten okres oprócz kilkakrotnego otwarcia dla oficjeli odbyły się 2-3 imprezy zamknięte, kilka szkoleń , spotkań „miłośników” i kilka wycieczek się załapało na zwiedzanie…. A miało być tak pięknie. Widać po roku że system zamknięte a jak chcecie zobaczyć to dzwońcie to może ktoś przyjdzie z TCK totalnie nie zdał egzaminu. Muzeum częściej zamknięte niż otwarte, często zdarzało się że nie było pracownika, klucza albo nikt nie odbierał. Obiekt zamknięty jest w sobotnie popołudnie i niedziele oraz święta czyli wtedy kiedy mamy wolne, kiedy odwiedzają nas znajomi , rodzina czy miasteczko odwiedzają turyści. A w planie projektu geoparku miało być kilka imprez w miesiącu. No cóż życie pokazało że nie wszystko złoto co się świeci.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3074 | Drukuj | Email

 
Zachód słońca nad trzcińskim jeziorem PDF Drukuj Email

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3161 | Drukuj | Email

 
I Trzcińskie Marsze na Orientacje WŁÓCZYKINO 2014 PDF Drukuj Email

 Trzcińskie Koło Turystyczne „Włóczykij” , Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzcińskiej oraz Trzcińskie Centrum Kultury zapraszają na I Trzcińskie Marsze na Orientacje „WŁÓCZYKINO 2014”. Impreza dla wszystkich aktywnych odbędzie się 1 czerwca 2014 o godz.9.00 w Parku koło TCK na ul. Młyńskiej.  Przewidziane są 3 trasy :

- TP (2 etapy dzienne) - zawodnicy początkujący (każdy, kto ma mniej niż 5 imprez na koncie), startujący w zespołach 1-2 osobowych, zaliczana do PPT 2014

-TSZ (2 etapy dzienne) – zawodnicy średniozaawansowani i zaawansowani, startujący w zespołach 1-2 osobowych, zaliczana do PPT 2014

-TR (1 etap dzienny) – trasa rodzinno-rekreacyjna dla wszystkich chętnych, niezaliczana do PPT 2014, fotomapa, zabawa bez nagród

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3117 | Drukuj | Email

Czytaj całość…
 
Czy powstanie tu ścieżka rowerowa ? PDF Drukuj Email

 

 Nasyp kolejowy przebiegający przez nasza gminę to idealne miejsce na bezpieczną ścieżkę pieszo-rowerową relacji Trzcińsko-Rów. Do pokonania było by 8 km w jedną  i 16 km w obie strony, co jest optymalnym dystansem dla osób początkujących na dzienną porcje ruchu. Trasa przebiega przez drogę którą ponad 20 lat temu jeździł pociąg. Odgrodzona od ruchliwej szosy krajowej nr 26 po której porusza się sporo Tirów pasem zieleni, co sprawi że będzie ona maksymalnie bezpieczna dla wszystkich. Oby doczekała się jak najszybszej realizacji, tak jak to miało miejsce w gminie Banie.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2973 | Drukuj | Email

 
LEGENDA O NAZWIE JEZIORA PDF Drukuj Email

 

 LEGENDA O NAZWIE JEZIORA

Dawno, dawno, ponad 1000 lat temu, osiedliło się tu plemię słowiańskie, Licikawikami zwane. Przez parę wieków bogaciło się, żyjąc bezpiecznie i w spokoju, bo bóg Trzygław miał je w opiece. Kiedy pojawiało się zagrożenie zewnętrzne, jedna z jego twarzy unosiła się wysoko nad jeziorem, wskazując kierunek niebezpieczeństwa i wzbudzając jednocześnie lęk wśród intruzów. W podzięce za to mieszkańcy przychodzili do zdobionej świątyni na wyspie, gdzie odprawiali dziękczynne modły i składali dary. W jej wnętrzu stał drewniany posąg, który miał wyobrażać władzę bożka nad niebem, ziemią i światem podziemnym. Wszechwładny Trzygław zamieszkiwał jedną z trzech wysp, usytuowanych w kształcie trójkąta. Po wprowadzeniu chrześcijaństwa Trzygław opuścił akwen, pozostawiając po sobie trwały ślad w postaci charakterystycznej linii brzegowej, przypominającej trzy głowy bożka. Nieprzypadkowo jezioro nazywa się Trzygłowskie.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3319 | Drukuj | Email

 
Stołeczna - galeria zdjęć PDF Drukuj Email

 KLIKNIJ NA OBRAZEK BY
WYŚWIETLIĆ CAŁY ALBUM

Stołeczna

Stołeczna to największa pod względem ludności (poza TZ) miejscowość naszej gminy oddalona około 5 km na południowy wschód od Trzcińska-Zdrój, w kierunku Dębna. Pierwsze wzmianki o Stołecznej pochodzą z czasów średniowiecza. W źródłach, tzw. księgach ziemskich z 1337 roku, wieś występuje pod nazwą "Stoltenvelde". Układ przestrzenny ma formę wielodrożnicy, z czytelnym (pierwotnym) założeniem owalnicowym. Obecny kształt formy przestrzennej zdeterminowany został przemianami historyczno-kulturowymi, związanymi z rozwojem wielkich posiadłości szlacheckich. Historyczne założenie folwarczne, rozlokowane w południowej i północnej części wsi, ze współczesnymi osiedlami bloków popegeerowskich, stanowią główne elementy krystalizujące plan zabudowy. Obecnie Stoleczną zamieszkuje 579 mieszkańców a sołtysem jest Zbigniew Noga.

Warto zobaczyć:
- Kościół który jest zbudowany z kamienia polnego w XV wieku, odbudowany w 1703 roku po pożarze. W roku 1768 wzniesiono wieżę z cegły i otynkowano. Barokowe przystrojenie ornamentami ołtarza ambonowego jest dziełem znanego moryńskiego drzeworytnika Hatten-Kerella w roku 1703. Majstersztykiem jest piękna chrzcielnica. Kościół był filią Piaseczna.
- Pałac z 1892 r. z wraz z przyległym Parkiem

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3252 | Drukuj | Email

 
Zachód Słońca nad trzcińskim Jeziorem Miejskim PDF Drukuj Email

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2931 | Drukuj | Email

 
Liczba urodzin w naszej gminie wzrasta PDF Drukuj Email

KLIKNIJ NA OBRAZEK BY POWIĘKSZYĆ

Jak wynika z ostatnich danych demograficznych opublikowanych przez Urząd Miejski rośnie nam liczba urodzeń w gminie Trzcińsko-Zdrój. Informacje dotyczące narodzin mówią nam iż w roku 2013 przyszło na świat w całej gminie 54 nowych mieszkańców. 14 z nich to nowi obywatele Trzcińska co pokazuje ze przyrost naturalne zdecydowanie silniejszy jest na wioskach, gdzie najwięcej dzieci w ubiegłym roku przyszło w Gogolicach (8). Porównujący liczbę urodzeń z poprzednimi latami można zauważyć iż w przeciągu ostatnich 7 lat najwięcej nowo przybyłych na świat maluchów było w roku 2008 – 92 osoby (37 w samym Trzcińsku). Rok wcześniej był również „owocny” – urodziło się wtedy 68 osób. Załamanie demograficzne w naszej gminie przypada na rok 2012 kiedy to przyszło na świat „zaledwie” 37 dzieci (11 w Trzcińsku).  W pozostałych latach ilość urodzeń w zasadzie była na podobny poziomie - średnio 60 pociech . W przeciągu 7 ostatnich lat jeśli chodzi o wioski to najwięcej dzieci przyszło na świat w Piasecznie (51) i Stołecznie (42).

źródło :Biuletyn Urzędu Miasta

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2808 | Drukuj | Email

 
Miasto w obiektywie PDF Drukuj Email

Komentarze (1) | Odsłon: 2892 | Drukuj | Email

 
Chełm Dolny - foto galeria ( klinknij na obraz by zobaczyc zdjęcia) PDF Drukuj Email
Chełm Dolny

 

Chełm Dolny (dawniej: Wartenberg) o którym pierwsze wzmianki pochodzą z 1337 roku to jedna z najdalej położonych od Trzcińska miejscowość naszej gminy. Leży 4 km na południowy wschód od Narostu, 2 km od Chełma Górnego, w lesie i wśród okolicznych jeziorek. Obręb geodezyjny Chełmu Dolnego zajmuje powierzchnię 411 ha. Wieś należy do sołectwa w Chełmie Górnym i obecnie zamieszkuje je 142 osoby. Zabudowa wiejska to kilka 2 i 5-budynkowych, mało i średniorolnych zagród oraz budynki murowane z przełomu XIX i XX wieku. Lokalne gazety pisały o Chełmie i jego przeszłości –„Wielka Historia malej wsi” co m związek z losami rodziny Von Treskow (byłych właścicieli majątku), z której wywodził się także gen. Armii niemieckiej Hening Von Treskow – 3 krotny zamachowca na życie Adolfa Hitlera. 

Do najciekawszy obiektów wartych zobaczenia należą:

- Kościół kamienno-ceglany pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa - z XIII wieku. Znajduje się na historycznie wydzielonej działce, ogrodzonej murem kamiennym z neogotyckimi bramkami. W końcu 1908 roku dobudowano z boku wieżę. Przy kościele znajdują dwie, historyczne nekropolie.

- XIX wieczna kaplica przykościelna rodu Von Treskow w której spoczywało ciało gen. Heninga Von Treskow.

- Pomnik żołnierzy niemieckich z Chełmu Dolnego poległych w I Wojnie Światowej.

- XIX wieczna kuźnia znajdująca się w zachodniej części założenia folwarcznego

- jedyna w całej gminie 4-ro rzędowa aleja drzew z całym XIX wiecznym parkiem wpisana do rejestru zabytków

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2954 | Drukuj | Email

 
Polecamy - "ZAJE" PDF Drukuj Email

 


 Piękna pogoda sprzyja uprawiania różnego rodzaju sportów i aktywnego wypoczynku na łonie natury. Polecamy skorzystać z oferty myśliborskiego Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych "Z.A.J.E." która posiada:

- wypożyczenie kajaków wraz z wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi, wraz z dowozem sprzętu w wyznaczone miejsce oraz jego odbiór po spływie a także opiekę ratownika, przewodnika,

- wynajem 10 nowych rowerów turystycznych, bo nie wszędzie da się kajakiem dopłynąć...

- oraz pokoje do wynajęcia w Gospodarstwie Agroturystycznym w Pszczelniku. Wszelkie informacje oraz rezerwacje pokoi - pod numerem telefonu 608 063 032 - Klaudiusz Mockałło

Firma Z.A.J.E. - Proponuje m.in.: spływy 1-dniowe: ok. 3 lub 6 godzin płynięcia; koszt na osobę już od 25 zł !!! (w zależności od trasy/liczby osób) - cena zawiera transport sprzętu i do 8 osób/kierowców nad start oraz odbiór po spływie. Do każdej grupy dostosowują się indywidualnie. W ofercie są również spływy wielodniowe z różnymi atrakcjami w zależności od zapotrzebowania (most linowy, sauna, paintball, grochówka wojskowa). Zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji terminów na spływy oraz noclegi... w sezonie bywa różnie. Rezerwując wcześniej termin mają Państwo pewność, że kajaki będą już czekały na Wasz wolny czas. Do Państwa dyspozycji udostępniają: 15 dwuosobowych kajaków polietylenowych oraz 10 kajaków "tradycyjnych". Trzy z nich posiadają dodatkowe siedzisko dla małego dziecka. Kajaki wyposażone są w komorę wypornościową, która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. W cenie każdego wypożyczonego kajaka wliczone są dwa wiosła oraz dwie kamizelki asekuracyjne, mapka i worek wodoszczelny na rzeczy. Kajaki przed wypożyczeniem można obejrzeć osobiście i wybrać ten, który będzie Państwu najbardziej odpowiadał – posiadamy różne modele. Zapraszam do rezerwacji telefonicznej: kajaki 664459517, rowery 606382876 CENNIK: KAJAK dwuosobowy (2 x wiosło, 2 x kapok, mapka, worek) -35 zł doba, Transport do 12 kajaków- 2 zł za km (bus +przyczepa+8 osób) Nocleg od 40zł osobo doba.  

Wszelkie informacje można uzyskać: Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych "Z.A.J.E." Bartosz Mścibor Mockałło Adres: Pszczelnik 2, Zachodniopomorskie, 74-300 Myślibórz zajesplywy@op.pl, GG: 24 288 410, Skype: mocek111, http://www.zaje.com.pl. GPS: 52.859174,14.833784 Telefony komórkowe: 664 459 517; 606 382 876, 608 063 032 Zapraszamy!!!

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2836 | Drukuj | Email

 
Majówka z kajakami PDF Drukuj Email

 

 
Kliknij na obrazek by przejść do galerii

 3 i 4 maja w Trzcińsku-Zdroju obchodzono pod hasłem „majówka z kajakami” – czyli na sportowo spędzamy długi weekend. Impreza na trzcińskim Jeziorze Miejskim  została zorganizowana przez „Inicjatywę Trzcińsko-Zdrój nasza mała ojczyzna”. To pierwsze w ostatnim 20-leciu pływanie po Trzcińskim jeziorze należy uznać za bardzo udane i trzeba przyznać że cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.  Z pływania 5 kajakami i łódką skorzystało wiele dzieci, spore grono młodzieży a także osoby dorosłe. W dwa dni przez łącznie ponad 9 godzin kajaki były ciągle zajęte co pokazuje że taka forma spędzania wolnego czasu bardzo przypadła do gustu mieszkańcom Trzcińska. Miejmy  nadzieje iż takie zainteresowanie przełoży się na powstanie przy hali widowiskowej sekcji kajakarskiej do której miasto zakupi kilka kajaków. Wśród osób które pływało widać iż kilkoro z nich ma predyspozycje do uprawiania tego rodzaju sportu tak na serio. Trzeba przyznać ze praktycznie każdy kto zdecydował się na dzisiejsze pływanie wracał z przejażdżki bardzo uśmiechnięty i podekscytowany. Dla wielu z nich była to pierwsza w życiu okazja do popływania kajakiem. Największą frajdę miały dzieciaki który pod opieką dorosłych po raz pierwszy mogły zobaczyć Jezioro Miejskiej z innej perspektywy. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwały osoby przeszkolone z ratownictwa morskiego. Majowe pływanie było możliwe dzięki finansowemu zaangażowaniu kilku osób i instytucji. W szczególności dziękujemy Aptece Millenium oraz Wypożyczalni Kajaków z Myśliborza „Zaje”. Dziękujemy także za pomoc osoba które przyczyniły się do tego iż dzisiejsze pływanie mogło się odbyć. A byli to Marcin Czesyk, Wiesław i Janusz Bułgajewscy, Małgorzata Kasprzyk, Artur Tomin, Marcin Lenard . Pokazaliśmy iż sami  możemy zrobić niewielkim kosztem fajną imprezę z której skorzystało wiele osób. Miejmy nadzieję iż da to co niektórym do myślenie i wreszcie postawi się u nas na rozwój takiej formy rekreacji, zagospodarowując jednocześnie Jezioro Miejskie w podstawową infrastrukturę. Nasze jezioro jest totalnie nie wykorzystane a idealnie nadaję się do uprawiania sportów wodnych.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2861 | Drukuj | Email

 
Majówka z kajakami - filmik PDF Drukuj Email

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2782 | Drukuj | Email

 
Rosnowo - fotogaleria PDF Drukuj Email

 

                                                               (kliknij na obrazek by zobaczyć całą galerie )

Rosnowo to urocza wieś gminy Trzcińsko-Zdrój położona w odległości około 5 km na południowy zachód od Trzcińska-Zdrój, przy drodze krajowej nr 26 w kierunku Chojny. Pierwsze informacje o wsi pochodzą z czasów średniowiecza tj. 1248 roku (Rosnowe). To zadbana niewielka wioska o zabudowie typowej ulicówki, gdzie zdecydowana większość domów znajduje się przy głównej ulicy. W centralnym punkcie miejscowości usytuowany jest średniowieczny XIII-wieczny kościół, z ryglową, XVIII-wieczną wieżą – odnowioną staraniem tutejszych mieszkańców. W roku 1716 dobudowano wieżę z kratownicy i sygnaturkę. Przy ołtarzu dwie rzeźby w postaci amorków, filary z barokowymi pnączami, z czasem został przebudowany. Z inwentarza godnego uwagi była duża mosiężna korona wisząca na ścianie z modlitwą „Ojcze nasz” z początku XIX wieku. Trzy dzwony, średni datowany na 1437 rok, dwa inne z XIV wieku. Po południowej stronie kościoła usytuowany jest niewielki staw który pełni rolę zbiornika przeciwpożarowego. Po południowej stronie wsi (około 500 m), po zachodniej stronie drogi, usytuowany był niewielki cmentarz. W architektonicznym krajobrazie wsi dominuje zabudowa murowana (ceglane - chałupy i kamienno-ceglane - budowle gospodarcze), wzniesiona na przełomie XIX i XX wieku. W Rosnowie znajduje się tu także park pałacowy (około 12 ha), o urozmaiconym terenie, ze starodrzewem liściastym (w tym pomniki przyrody - dęby, platany). Pośrodku parku usytuowany jest cmentarz rodowy rodziny von Gerlach. W południowej części wsi, od granicy układu przestrzennego do lasu, biegnie droga w formie zdwojonej alei kasztanowców. Wieś ma obecnie status sołectwa a jej obszar geodezyjny zajmuje 613 ha. Rosnowo jest zamieszkiwane przez 210 osób (według stanu na 31.12.2013). Sołtysem jest pani Alicja Kałużniak

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2948 | Drukuj | Email

 
REKLAMA - APTEKA MILLENIUM PDF Drukuj Email

 

 Apteka Milenium ul. Kościuszki 13/7, 74-510 Trzcińsko Zdrój, tel.  91 461 41 73. Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek - 8.00 - 18.30, sobota -8.00 - 14.00. e-mail :kontakt@aptekatrzcinskozdroj.pl

Apteka Millennium zaopatrzona jest w:

-Podstawowe leki

 - Produkty lecznicze

  - Suplementy diety

  - Leki recepturowe

Komentarze (1) | Odsłon: 3137 | Drukuj | Email

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 52 - 102 z 656
Themes and Templates by dezinedepot