Aktualności
Menu główne
Aktualności
Trzcińsko-Zdrój
Miejscowości
Zabytki Trzcińska
Zabytki gminy
Noclegi
Gastronomia
Aktywny wypoczynek
Muzeum regionalne
Jeziora i lasy
Z historii Trzcińska
Zasłużeni dla gminy
Biblioteka regionalna
Rehabilitacja
Piszą o Trzcińsku ...
Bocianie miasto
Galeria
Ludzie z pasją
TV Trzcińsko
Wyślij e-kartkę
Księga gości
Ciekawe strony
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trzcińsko na YOUTUBE.PL
Filmy z Trzcińska na youtube.pl
 
 
WIRTUALNY SPACER
REKLAMA
Wiadomości Trzcinskie
REKLAMA
Bliżej Twoich Spraw - nr 1-9
Licznik odwiedzin
Dziś552
Wczoraj518
W ciągu tygodnia5104
W ciagu miesiąca9171
Wszystkich1551210
Redakcja strony

Twórca i administrator strony

MARCIN CZESYK

 

Autorzy tekstów

współpracownicy

TADEUSZ KOŁUCKI

tadkol@o2.pl

Piotr Szukalski 

 piotr55@hotmail.de

A czas mija....
Strony o gminie

Ochotnicza Straż Pożarna

Miejsko-Gminna

Biblioteka Publiczna

Trzcińskie Centrum Kultury

Urząd Miasta

   

Gimnazjum Góralice


Góralice

PARAFIA Trzcińsko-Zdrój

PRZEDSZKOLE

MKS ORZEŁ

www.mksorzel.com.pl


Trzcińsko-Zdrój 24.pl

 

 

DPS

SP Trzcińsko

Stowarzyszenie na rzecz dzieci

z domu dziecka

Pub Duet

Trzcińsko Info

Sady


Bocianie miasto
Sondy
Czy bramy miejskie i baszty powinny być udostępnione zwiedzającym miasteczko ?
 
PORADNIK KAJAKOWY

Gmina z lotu ptaka

Trzcińsko-Zdrój zimą
Trzcińsko-Zdrój jesienią

Trzcińsko-Zdrój latem

Tu jesteśmy
KALENDARIUM

Z HISTORII MIASTA I GMINY

Marek Stanisławski

Piotr Szukalski - nasz stały współpracownik
  
MOJA KOLEKCJA
O TRZCIŃSKU-ZDROJU

PIOTR SZUKALSKI

piotr55@hotmail.de

REKLAMA


Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Trzcińsko-Zdrój zaprasza

  

  

ZAPRASZAMY

WAŻNA DATA
4 kwietnia 1853r. W Trzcińsku urodził się Paul Billerbeck późniejszy pastor, który napisał dzieło liczące 4135 stron Komentarz do Nowego Testamentu z Talmudu i Midrasza". Zmarł we Frankfurcie n/Odrą 23 grudnia 1932r.
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

HOT -SPOT Trzcińsko-Zdroj
Miasto partnerskie

Miasto bliźniacze Graft-De Rijp

  Stowarzyszenie Twinning

Polenecomite Graft-De Rijp
Jak dojechać?
  
Aktualności
Dzisiaj jest: Niedziela
15 Września 2019
Imieniny obchodzą
Albin, Budzigniew, Maria, Nikodem
Do końca roku zostało 108 dni.
Zodiak: Panna
Sprzątajmy po swoim psie
Logowanie
Basen / Kino w okolicy

 

basen o wym. 25 m

Sauna, jacuzzi

Myślibórz, ul.Piłsudskiego 18,

 tel.  095 747 32 19

1h-9zł/karnet(10h)-70 zł

 

ul. Szczecińska 17

74-100 Gryfino

Bilety:14 zl /12 zł

Tel. 91 416 24 47

www.gdk.com.pl

 

Lider Pojezierza
Współpraca
GEOCACHCING
Doroczny Przegląd Plastyki Myśliborskiej 2011 - relacja wideo PDF Drukuj Email

 

Doroczny Przegląd Plastyki Myśliborskiej 2011 odszedł już do historii. Zakończyła się także trwająca prawie 2 miesiące wystawa prac w myśliborskim muzeum. Zapewne zapamiętamy go ze względu na zwycięstwo w nim reprezentujących nasza gminę Marka i Krzysztofa Stanisławskich, którzy zdobyli ex- aequo nagrodę Dyrektora Muzeum Pojezierza Myśliborskiego – Ryszarda Jobke. Dla tych Państwa, którzy nie mieli możliwości na żywo zobaczyć tych niezwykłych prac, prezentujemy reportaż myśliborskiej regionalnej telewizji TVB24.pl, która przeprowadzała relacje z tego ważnego dla kultury naszego rejonu wydarzenia. W dwu częściowym materiale można zobaczyć nie tylko prace wszystkich artystów biorących udział w wystawie, ale także wywiady, jakich udzielili dziennikarzom TVB 24.pl Marek i Krzysztof Stanisławski.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3545 | Drukuj | Email

Czytaj całość…
 
Śnieżne miasteczko cz.2 PDF Drukuj Email

 

Komentarze (1) | Odsłon: 3158 | Drukuj | Email

 
Trzcińsko-Zdrój w obiektywie Jakuba Plajzer PDF Drukuj Email
Miasto vol. 1

 

A oto następny z moich albumów. Możecie w nim zobaczyć zdjęcia kilku kolejnych osobliwości Trzcińska, zaczynając od nieczynnego już dworca kolejowego, starego narodowosocjalistycznego pomnika na stadionie miejskim. Kolejne zamieszczone tu fotografie wykonane zostały w pięknym i okazałym Parku Jordanowskim, po którym bardzo przyjemnie się spaceruje (szczególnie wiosną oraz latem) i można podziwiać widok dawnego uzdrowiska malowniczo położonego nad Jeziorem Miejskim (zw. również Jez. Trzygłowskim). Na innych zdjęciach uwiecznione zostały stare, średniowieczne mury obronne, okalające pierścieniem miasteczko. Dawno temu służyły one do obrony przed najeźdźcami, dziś stanowią osobliwe świadectwo burzliwej historii miasta.  Pozdrawiam August 936

Komentarze (1) | Odsłon: 3370 | Drukuj | Email

 
Śnieżne Miasteczko - cz. I PDF Drukuj Email

Komentarze (1) | Odsłon: 3135 | Drukuj | Email

 
Ze zbiorów Jakuba R. Plajzer PDF Drukuj Email
Kościół Mariacki p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju

 

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia moich albumów w wirtualnej galerii Picasa, w których znajdują się zdjęcia osobiście przeze mnie wykonane. Niniejsze albumy obejmują zdjęcia różnych obiektów naszego miasta i gminy Trzcińsko-Zdrój. Mimo, że stanowią osobistą własność, zostały wykonane nie tylko z myślą o użytku własnym. Albowiem fotografia polega na uchwyceniu piękna tego, czego być może na co dzień nie dostrzegamy. A także na tym, aby owym pięknem dzielić się z innymi w celu wspólnego podziwiania wielu rzeczy. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż nasze miasteczko stanowi samo w sobie wielką osobliwość, również w skali naszego regionu. Dlatego też należy prowadzić stała dokumentację fotograficzną, która ukazywała będzie naszym potomnym ówczesny nam wygląd naszej małej ojczyzny. Życzymy miłego oglądania.

Pierwszy album zawiera zdjęcia naszego kościoła. Dzieli się on na trzy części. Pierwsza z nich obejmuje fotografie świątyni na otwartej przestrzeni, druga – jej wnętrze, trzecia zaś – panoramę miasteczka z wieży kościelnej. Ta wspaniała budowla liczy sobie kilkaset lat i jest jedną z najstarszych tego typu na całym Pomorzu Zachodnim. Zarówno widziana z zewnątrz, jak i jej wnętrze (ołtarz, obrazy, zdobienia) mają w sobie wiele uroku, co widać na poniższych fotografiach. Jednak nic nie może równać się z uczuciem błogości obcowania ze sztuką, która towarzyszy tym, którzy zobaczyć mogą kościół na własne oczy.

Komentarze (1) | Odsłon: 3463 | Drukuj | Email

 
"Gmina z lotu ptaka" - zdjęcia UM Trzcińsko PDF Drukuj Email

 

Zdjęcia zaprezentowane z filmie zostały wykonane przez firmę „Styl Barbara Chojęta” z Ełka na zlecenie Gminy Trzcińsko-Zdrój w dniach 12 i 13 maja 2008 roku i obejmują najważniejsze i najciekawsze obiekty naszej gminy.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3929 | Drukuj | Email

 
Będzie Muzeum w Trzcińsku!!!!! PDF Drukuj Email

 

 

A więc stało sie!!!! Ogromny sukces gminy Trzcińsko-Zdrój i wielki krok w rozwoju turystyki i kultury w naszej gminie. 22 lutego 2011 r. w niemieckiej miejscowości Löcknitz urzędnicy rozpatrujący wnioski złożone do Unii Europejskiej zaakceptowali pozytywnie projekt transgraniczny  gminy Trzcińsko-Zdrój i niemieckiej miejscowość Stolzenhagen. Na wspólne przedsięwzięcie o które zabiegamy od kilku lat przyznano nam 1 mln euro(ok. 4 mln zł) z przeznaczeniem na remontu starego młyna i utworzenia tam izb pamięci, odbudowy Baszty Zachodniej przy alej Wolności oraz  budowy alei spacerowej wzdłuż murów miasta. Współpartner Trzcińska w tym projekcie urządzi halę wystawową dla geoturystyki. Po kilku latach wzajemnych uzgodnień, wielu pismach, polsko-niemieckich odwiedzinach i konsultacjach udało się  otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Było to możliwe dzięki staraniom władz miasta (Burmistrza Zbigniewa Kitlasa, Edmunda Zioły, Józefa Szotta),  pracowników urzędu oraz członków stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Trzcińskiej.  Początkowo wniosek obejmował jedynie remont młyna i odbudowe baszty jednak na etapie wzajemnych uzgodnień  dołączono najbardziej pożądaną z punktu poprawy estetyki miasta, ale też kosztowną część projektu: budowę alei spacerowej. Wzdłuż murów na całej długości około 2,5 km będzie przebiegać wyłożona starobrukiem alejka szerokości 1,2-1,5 m. Do tego dojdą stylowe latarnie i ławki parkowe. Będzie też ścieżka edukacyjna z geotypami, nawiązująca do epoki lodowcowej, ponieważ projekt jest cząstką większego projektu „Kraina polodowcowa nad Odrą”. Rekonstrukcji, a właściwie całkowitej odbudowie zostanie poddana zabytkowa Baszta Zachodnia. Przebudowany będzie także amfiteatr. W młynie po remoncie zostanie urządzona wystawa z eksponatami epoki polodowcowej, jak również skromne na razie muzeum. Według kosztorysu remont młyna to około 420 tys. zł. Mniej więcej tyle samo pójdzie na odbudowę baszty. Najkosztowniejsza jest aleja spacerowa, bo jej budowę oszacowano na około 3,5 mln zł. Należy podkreślić, że gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości aż 85 procent, a więc niezwykle korzystne. Projekt realizowany będzie w ciągu 2 lat.

Komentarze (5) | Odsłon: 3374 | Drukuj | Email

 
Trzcińsko-Zdrój zimą - fot. Paweł Kujawa PDF Drukuj Email

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3212 | Drukuj | Email

 
Plaga wandalizmu PDF Drukuj Email

 

Kilka tygodni temu na ścianach niektórych budynków w naszym mieście pojawiły się inskrypcje o wulgarnej i obraźliwej treści kierowane pod adresem policji. Osoby (lub osoba), które dopuściły się tego czynu, nie są bynajmniej reprezentantami jakiegokolwiek awangardowego nurtu sztuki nowoczesnej. To WANDALE. Prawdziwa zmora zarówno naszej, jak i wielu innych miejscowości.

Komentarze (1) | Odsłon: 3399 | Drukuj | Email

Czytaj całość…
 
Brama Myśliborska PDF Drukuj Email

Create your own video slideshow at animoto.com.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3238 | Drukuj | Email

 
Z cyklu.."Perły w obiektywie" - kliknij by powiększyć PDF Drukuj Email
  

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3247 | Drukuj | Email

 
30 lat temu wprowadzono kartki na żywność PDF Drukuj Email

Zapewne wielu ze starszych mieszkańców Trzcińska-Zdroju pamięta kartki na żywność, dzięki którym można było kupić najbardziej potrzebne produkty spożywcze i nie tylko. 28 lutego 2011 roku mija właśnie 30 rocznica wprowadzenia reglamentacji żywności za pomocą kartek czy bonów. 30 lat temu władze PRL wprowadziły kartki na mięso i wędliny. Od 28 lutego 1981 roku, przez ponad osiem lat, artykuły te można było nabywać po cenach urzędowych tylko w ograniczonych ilościach.

Komentarze (8) | Odsłon: 10448 | Drukuj | Email

Czytaj całość…
 
Gmina Trzcińsko-Zdrój w obiektywie PDF Drukuj Email

Film przedstawiający najciekawsze zdjęcia miejscowości wchodzących w skład Gminy Trzcińsko-Zdrój. Fotografie pochodzą z wyprawy po gminie, w której brali udział: Tadeusz Kołucki, Jarosław Płotkowski oraz Marcin Czesyk.

Komentarze (3) | Odsłon: 3236 | Drukuj | Email

 
Jezioro Miejskie zimą - 21.02.2011 rok PDF Drukuj Email

 

Jezioro Miejskie zimą - 21.02.2011 rok

Komentarze (1) | Odsłon: 3137 | Drukuj | Email

 
Widok z Bramy Myśliborskiej PDF Drukuj Email

Widok z Bramy Myśliborskiej 

Komentarze (1) | Odsłon: 3308 | Drukuj | Email

 
Film o trzcińskich borowinowych bagnach PDF Drukuj Email

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców odwiedzających naszą stronę do obejrzenia filmu dokumentalnego „Zbawienne zgnile bagna” autorstwa szczecińskiej wytwórni telewizyjno-filmowej AlfaTv , która na swojej stronie internetowej udostępniła film o trzcińskich borowinach. „Okolice Trzcińska Zdroju zasobne są w borowiny, które sławne były w całych Niemczech już w XIX wieku. Obecnie miasteczko jakby czeka na ponowne odkrycie kusząc urokiem nie tylko dawnego domu zdrojowego. Zachowana atmosfera, unikatowe zabytki architektury i atrakcyjne położenie to niezaprzeczalne walory Trzcinska.” Na stronie http://trzcinskozdroj.tv-polska.eu/ można zobaczyć 5- minutowy dokument którego realizacją zajął się znany już w Trzcińsku red. Kazimierz Rabski. Autorem zdjęć jest Jerzy Arsoba.  Materiał został nakręcony w 2008 roku przy okazji kręcenia pierwszego profesjonalnego filmu promującego naszą gminę. Przypomnijmy iż AlfaTV jest autorem i dozorcą strony internetowej naszego Urzędu Miejskiego.

źródło : http://trzcinskozdroj.tv-polska.eu/filmy/film/37.dhtml

Komentarze (1) | Odsłon: 3509 | Drukuj | Email

 
Brama Myśliborska - ona nigdy się nie starzeje -kliknij na zdjęcie - foto z dnia 19.02.2011 PDF Drukuj Email

Komentarze (1) | Odsłon: 3151 | Drukuj | Email

 
Jezioro Miejskie zamarznięte PDF Drukuj Email

Minusowa temperatura, która od kilku dni utrzymuje się w Trzcińsku-Zdroju sprawiła iż „Jezioro Miejskie” lub jak kto woli „Trzygłowskie” zamarzło na całej swej długości i szerokości. Lód jest gruby jednak chodzenie po nim jest niebezpieczne.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3677 | Drukuj | Email

Czytaj całość…
 
Nowe " Wiadomości Trzcińskie" PDF Drukuj Email

 

Zapraszamy do lektury nowego lutowego wydania „Wiadomości Trzcińskich” nr 2 (268) z 2011 roku, redagowanych przez Kazimierza Sandulaka. W tym numerze szczególnie polecamy artykuł poświęcony 66 rocznicy wyzwolenia Trzcińska –Zdroju , którą obchodziliśmy 2 lutego. Aby przeczytać  „WT” należy kliknąć na poszczególne strony:  STRONA NR 1, STRONA NR 2, STRONA NR 3, STRONA NR 4, STRONA NR 5, STRONA NR 6

Komentarze (1) | Odsłon: 3279 | Drukuj | Email

 
Obrazy Marka i Krzysztofa Stanisławskich znowu nagrodzone !!! PDF Drukuj Email
 Marek i Krzysztof Stanisławscy z Trzcińska- Zdroju zdobyli ex- aequo jedną z głównych prestiżowych  na dorocznym Przeglądzie Plastyki Myśliborskiej- Myślibórz 2011 – nagrodę Dyrektora Muzeum Pojezierza Myśliborskiego – Ryszarda Jobke.

Komentarze (4) | Odsłon: 4111 | Drukuj | Email

Czytaj całość…
 
Przegląd Plastyki Myśliborskiej - Myślibórz 2011 r.- galeria zdjeć PDF Drukuj Email

 

Przegląd Plastyki Myśliborskiej - Myślibórz 2011 r.

Komentarze (1) | Odsłon: 3468 | Drukuj | Email

 
Trzcińsko-Zdrój nocą - foto Paweł Kujawa PDF Drukuj Email

 

Trzcińsko-Zdrój nocą

Komentarze (1) | Odsłon: 3379 | Drukuj | Email

 
Strona www "Sadów" PDF Drukuj Email

 

Przeszukując zasoby światowego Internetu pod kontem stron związanych z naszym miasteczkiem natrafiłem na witrynę Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe i Produkcyjne "SADY TRZCIŃSKO-ZDRÓJ" spółka z o.o.– czyli jednej z największych firm w naszej gminie, która w głównej mierze zajmuje się sadownictwem.  Jako że zawsze popieramy lokalne firmy i przedsiębiorstwa to z prawdziwą przyjemnością prezentujemy państwu stronę „Sadów”. Kupując owoce w naszych „Sadach” promujesz i wspierasz rozwój naszych lokalnych firm. Strona „Sadów” Trzcińsko-Zdrój znajduje się pod adresem  http://www.sady-trzcinsko.pl/index.php 

Komentarze (1) | Odsłon: 3072 | Drukuj | Email

 
Przegląd Plastyki Myśliborskiej PDF Drukuj Email

Komentarze (1) | Odsłon: 3268 | Drukuj | Email

 
Styczniowe "Wiadomości Trzcińskie" PDF Drukuj Email

Zapraszamy do lektury styczniowego wydania miesięcznika „Wiadomości Trzcińskich” numer 1 (267) redagowanych przez Kazimierza Sandulaka . Aby je przeczytać należy kliknąć na STRONA NR 1 , STRONA NR 2, STRONA NR 3, STRONA NR 4, STRONA NR 5, STRONA NR 6

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3273 | Drukuj | Email

 
Kresowiacy na Ziemi Chojeńskiej PDF Drukuj Email

Jeszcze kilka miesięcy temu obchodziliśmy 65-lecie Polskości na Zachodniej Ziemi. Z tej też okazji ukazały się różne publikacje w gazetach i książki, przedstawiające trud organizowania władzy i życia w 1945 roku.  Pierwszymi osiadłymi Polakami byli robotnicy rolni, wywiezieni przez Niemców na przymusowe roboty, którzy znaleźli się na tych terenach i powracający z obozów jeńcy, następni to zdemobilizowani żołnierze z Armii Polskiej oraz wysiedleńcy z kresów.Jak wiemy z nauki historii w szkołach i przekazów rodzinnych, naszych dziadków i rodziców rzucił tu okrutny los dziejów i narodów. Po zawierusze II wojny światowej i układach ówczesnych mocarstw, przybyli oni tu, na tą niegościnną i obcą dla nich ziemię, z przymusu i nakazu ówczesnych władz! Szczególnie Ci z Kresów Wschodnich przedwojennej Polski, którzy przeżyli od 17 września 1939 r. okupację sowiecką i jej represje, następnie od 1941 roku okupację niemiecką i represje.

Komentarze (1) | Odsłon: 8333 | Drukuj | Email

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 358 - 408 z 656
Themes and Templates by dezinedepot